Platforma Egzaminów Testowych WL UJCM – zaproszenie do współpracy

Drodzy Studenci,

Zapraszamy Was do współudziału w tworzeniu Platformy Egzaminów Testowych (PET) WL UJ CM.

PET ma służyć Wam jak i przyszłym studentom w samokształceniu i przygotowywaniu się
do egzaminów w tym do Lekarskiego Egzaminu Końcowego.

Warunkiem funkcjonalności PET jest przygotowanie odpowiedniej liczby prawidłowo ułożonych pytań opartych na aktualnej wiedzy. Planujemy wykorzystać pytania, które dotychczas służyły do prowadzenia próbnych egzaminów LEK ale konieczne będzie też stworzenie nowych pytań i właśnie o tą pomoc zwracamy się do Was. Wszystkie pytania utworzone przez studentów zostaną zweryfikowane od strony merytorycznej i technicznej przez ekspertów naszej uczelni.

Studentów III, IV, V i VI roku, którzy podejmą się współpracy prosimy o przekazanie takiej deklaracji do starostów grup a starostów grup o przekazanie list studentów (wraz z listą adresów mailowych w domenie @student.uj.edu.pl) do pana dr. Konrada Jabłońskiego (konrad.jablonski@uj.edu.pl) do 19 maja 2023 r. Zwrotnie starosta otrzyma listę zagadnień z prośbą o przygotowanie ok. 3-5 pytań przez każdego studenta.  Uwzględnione będą też ewentualne sugestie tematów ze strony studentów.

Pod koniec maja zaplanowane jest krótkie szkolenie (MS-Teams) z obsługi systemu PET oraz zasad pisania „dobrych” pytań testowych.

Każdy student, który zadeklaruje współpracę będzie miał założone konto w systemie PET, do którego będzie mógł wprowadzić pytania do dnia 15. czerwca 2023.

W załączeniu przesyłamy szablon pytania. Instrukcja obsługi systemu IMS znajduje się na stronie https://zdm.ciem.cm.uj.edu.pl/dla-studentow/baza-wiedzy/ims.

Wszyscy studenci, którzy wezmą udział w tworzeniu pytań uzyskają dostęp do PET na okres studiów oraz stażu podyplomowego a jeśli zostanie wyrażona taka potrzeba także w okresie odbywania specjalizacji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Prof. dr hab. med. Maciej Małecki