Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni roku akademickiego 2023/2024

Informujemy, że dnia 9 stycznia 2024 roku w systemie USOSweb uruchomiona zostanie możliwość uzupełniania wniosków o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni roku akademickiego 2023/2024.

Regulaminowy termin na złożenie wniosku o stypendium socjalne na  semestr letni upływa 31 stycznia 2024r

Zarejestrowanie formularza elektronicznego w USOSweb jest czynnością techniczną i nie stanowi złożenia wniosku.

Do wniosku należy dołączyć:

• oświadczenie o dochodach za 2022 (wydrukowane z USOSweb)

Wniosek oraz oświadczenie o dochodach należy wypełnić, wydrukować i dostarczyć do Dziekanatu lub przesłać pocztą (listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru) na adres Dziekanatu, z dopiskiem: do Koordynatora Wydziałowego ds. stypendialnych.

DANE DO WYSYŁKI:

Wydział Lekarski
Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum ul. św. Anny 12 31-008 Kraków

Z dopiskiem: “Dziekanat Wydziału, do Koordynatora Wydziałowego ds. stypendialnych w UJ CM”

Wnioski mogą składać również osoby, które nie otrzymały stypendium w semestrze zimowym lub nie ubiegały się o przyznanie stypendium w poprzednim semestrze.

Stypendium socjalne w semestrze letnim przyznawane jest na podstawie wysokości dochodu osiągniętego w roku 2022 z uwzględnieniem zmian, które nastąpiły do dnia złożenia wniosku (w roku 2023 i 2024).

Osoby, które:

• ubiegały się o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym i sytuacja ich rodziny nie uległa zmianie – dostarczają wyłącznie wypełnione i wydrukowane wniosek oraz oświadczenie o dochodach za 2022r -formularze z USOSweb (nie ma konieczności ponownego dokumentowania dochodu),
  • ubiegały się o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym i sytuacja ich rodziny uległa zmianie (np. utrata pracy, zmiana pracy, uzyskanie emerytury/renty/zasiłku dla osób bezrobotnych) – dostarczają dodatkowo dokumenty potwierdzające zmianę (np. świadectwo pracy, umowa o pracę, decyzja o przyznaniu świadczenia, zaświadczenie z Urzędu Pracy),
  • nie ubiegały się o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym – dostarczają wypełnione i wydrukowane: wniosek, oświadczenie o dochodach za 2022r (formularz w USOSweb) oraz dokumenty potwierdzające sytuację materialną rodziny.

Brak KOMPLETNEJ dokumentacji spowoduje niezaakceptowanie wniosku w systemie USOSweb.