Stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2021/2022

Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego – semestr letni roku akademickiego 2021/2022– studenci UJ CM

Informujemy, że w systemie USOSweb uruchomiona została możliwość uzupełniania wniosków o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni roku akademickiego 2021/2022.

Regulaminowy termin na złożenie wniosku o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym, upływa 31 stycznia 2022 roku. Osoby chcące otrzymać stypendium w semestrze zimowym są zobowiązane złożyć wniosek w wyznaczonym terminie.

Informacji dotyczących ustalania dochodu w rodzinie studenta oraz sposobu dokumentowania dochodu udzielają Koordynatorzy wydziałowi ds. stypendialnych:

Zarejestrowanie formularza elektronicznego w USOSweb jest czynnością techniczną i nie stanowi złożenia wniosku.

Po uprzednim uzupełnieniu w USOSweb Wniosku o stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2021/2022, podpisany wniosek w wersji papierowej wraz z wymaganą dokumentacją należy złożyć osobiście w Dziekanacie Wydziału u koordynatora ds. stypendialnych lub przesłać pocztą (listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru) na adres odpowiedniego dziekanatu, z dopiskiem: do Koordynatora Wydziałowego ds. stypendialnych.

DANE DO WYSYŁKI:

Wydział Lekarski
Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum ul. św. Anny 12 31-008 Kraków

Z dopiskiem: “Dziekanat Wydziału, do Koordynatora Wydziałowego ds. stypendialnych w UJ CM”

W przypadku osób, które ubiegały się o przyznanie stypendium w semestrze zimowym, nie ma konieczności składania ponownie kompletu dokumentów potwierdzających sytuację finansową.

Od 1 stycznia 2022 r. nastąpiła zmiana progu kryterium dochodowego uprawniającego do ubiegania się o świadczenia z pomocy społecznej, próg ten wynosi 600,00 zł netto.

„Zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej  (OPS) przy ubieganiu się o stypendium socjalne – zmiana progu dochodu OPS z 528 zł na 600 zł netto”

UWAGA !
Stypendium socjalne jest przyznawane na jeden semestr. Aby otrzymać stypendium w drugim semestrze koniczne jest złożenie wniosku na semestr letni.

Wszystkich informacji udzielają koordynatorzy ds. stypendialnych na Wydziałach. Korespondencję proszę kierować również na wydziały nie do Sekcji ds. Dydaktyki i Karier Akademickich CM.