Wizyta uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie na Wydziale Lekarskim

W dniu 13 kwietnia 2023r. mieliśmy przyjemność gościć 51 uczniów klas 3a i 3c XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie wraz z nauczycielami.

Spotkanie, którego organizacji podjął się Zakład Biofizyki, Katedry Fizjologii UJ CM – kierowany przez dr hab. Grzegorza Tatonia – miało miejsce w budynku Centrum Dydaktyczno-Kongresowego Wydziału Lekarskiego UJ CM przy ul. św. Łazarza 16.

W czasie swojej wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie związanym z diagnostyką obrazową dającą możliwość „zajrzenia” do wnętrza ludzkiego ciała oraz zwiedzili i uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w studenckiej pracowni biofizycznej, gdzie pod okiem pracowników Zakładu Biofizyki mieli okazję poznać praktyczne możliwości współczesnej medycyny.

Relacja z wydarzenia zamieszczona została na stronie III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie pod adresem:

Mamy nadzieję, iż wielu z odwiedzających naszą Uczelnię gości w przyszłości podejmie tutaj wymarzone studia medyczne.