Stypendium ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2022/2023

Zgłaszanie kandydatur do stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/2023. O stypendium może ubiegać się student, który posiada znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne (związane ze studiami), lub znaczące osiągnięcia sportowe.

Na podstawie art. 359 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce stypendium ministra może otrzymać student wykazujący się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi. Stypendium przyznaje minister na wniosek rektora i jest ono przyznawane na rok akademicki.

Forma składania wniosków

Wnioski są składane za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania (system ZSUN/OSF). Wnioskodawcą jest wyłącznie rektor uczelni, nie ma zatem możliwości samodzielnego złożenia wniosku przez studenta. Student będzie miał możliwość jedynie edytowania wniosku w systemie – po wcześniejszym zgłoszeniu swojej kandydatury wskazanemu na Wydziale Lekarskim UJ CM koordynatorowi
i otrzymaniu wiadomości mailowej, danych logowania do systemu ZSUN/OSF.

Rozliczenie roku studiów

W celu usprawnienia procesu składania wniosku należy zadbać zawczasu o rozliczenie roku studiów i uzyskanie wpisu na rok kolejny (nie dotyczy studentów przyjętych na 1 rok studiów drugiego stopnia).

Zgłaszanie kandydatury

Wszystkich studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM zainteresowanych ubieganiem się o stypendium ministra prosimy o zgłoszenie kandydatury za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość e-mailową zawierającą imię, nazwisko i numer albumu (temat: Stypendium ministra na rok 2022/2023) na adres koordynatora:

Bartłomiej Jałocha (adres e-mail: bartlomiej.jalocha@uj.edu.pl)

Dane do logowania w ministerialnym systemie ZSUN/OSF – zostaną rozesłane za pośrednictwem wiadomości e-mailowej przez ww. koordynatora „redaktora wniosku” po udostępnieniu systemu ZSUN/OSF przez Ministerstwo i założeniu kandydatom kont przez uczelnię w pierwszych dniach października. Konta utworzone w poprzednich latach powinny zachowywać ważność – prosimy sprawdzić.

Po otrzymaniu danych do logowania należy uzupełnić wniosek w systemie ZSUN/OSF  podać osiągniecia i załączyć wszystkie potwierdzające je dokumenty oraz oświadczenia w terminie do 11 października 2022 r.

Sugerujemy aby kompletować wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające osiągnięcia oraz wymagane oświadczenia jeszcze przed faktycznym uruchomieniem systemu ZSUN/OSF i możliwością złożenia wniosku.

Termin

Nabór wniosków na trwa do 11 października 2022 r. Do tego terminu należy zgłosić swoją kandydaturę, a po uzyskaniu dostępu do systemu edytować wniosek w systemie ZSUN/OSF, podać osiągniecia i załączyć wszystkie potwierdzające je dokumenty zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wymagane załączniki

Wykaz niezbędnych załączników, które osoba ubiegająca się o stypendium jest zobowiązana dołączyć do wniosku w systemie ZSUN/OSF i dopuszczalnych sposobów ich podpisania został opublikowany w ogłoszeniu.

Uwaga: prosimy zwłaszcza o zapoznanie się z dokumentem dotyczącym współautorskich publikacji lub referatów konferencyjnych, gdyż wymaga on oszacowania wkładu osoby wnioskującej.

Szczegółowe informacje na temat stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/2023 można znaleźć w ogłoszeniu