Stypendia dla studentów z kierunku lekarskiego – Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Głównym celem uruchamianego programu stypendialnego jest pozyskanie i zatrzymanie specjalistycznych kadr dla warmińsko-mazurskich szpitali. Wsparcie będzie przyznawane studentom kierunków lekarskich, którzy zobowiążą się do odbycia jednej z deficytowych specjalizacji w podmiocie leczniczym samorządu województwa warmińsko-mazurskiego lub publicznym podmiocie z regionu, gdzie realizuje się jedną ze specjalizacji deficytowych. Do specjalizacji deficytowych zaliczamy: psychiatria dzieci i młodzieży, psychiatria, geriatria, neurologia, neurologia dziecięca oraz onkologia kliniczna.

Wysokość wsparcia wynosi maksymalnie 2,5 tys. zł brutto miesięcznie. Nabór wniosków potrwa od 2 do 22 stycznia 2024 roku.

Stypendium może być przyznane studentowi z IV, V i VI roku lekarskich studiów, niepowtarzającemu roku studiów, na który ubiega się o przyznanie stypendium. Ponadto uzyskał średnią ocen z egzaminów za rok studiów poprzedzający rok złożenia wniosku nie niższą niż 4,0 oraz nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów na dzień składania wniosku oraz w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium lub korzysta wyłącznie z urlopu od zajęć z możliwością przystąpienia do weryfikacji uzyskanych efektów uczenia się określonych w programie studiów.

Przyznawane jest na okres dziewięciu miesięcy (liczba miesięcy nauki w roku akademickim). Maksymalna wysokość stypendium przyznanego na podstawie jednego wniosku wynosi w sumie 22,5 tys. zł brutto. Liczba przyznanych stypendiów w naborze wniosków na rok akademicki 2023/2024 przewidziana została maksymalnie dla dziesięciu stypendystów.

Szczegółowe informacje wraz z wymaganymi dokumentami zamieszczone są na stronie: