Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie przez Województwo Świętokrzyskie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim w roku akademickim 2023/2024.

Uprzejmie informuję, iż Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium przez Województwo Świętokrzyskie studentom kształcącym się na kierunku lekarskim .

Nabór wniosków rozpoczyna się 1 września 2023 r. i potrwa do 16 października br. Stypendium może być przyznane studentowi IV, V lub VI roku studiów, który spełnia łącznie następujące warunki:

a) jest studentem kierunku lekarskiego,

b) nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,

c) osiągnął średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75,

d) nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium ,

e) zobowiąże się  do  zrealizowania  stażu  podyplomowego  na  terenie  Województwa Świętokrzyskiego a następnie osiedlenia się na terenie Województwa Świętokrzyskiego i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami,

f) zobowiąże  się do  dokonania  wyboru  specjalizacji  lekarskiej, która jest  deficytowa w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi znajdującymi się na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Świętokrzyskiego pod adresem: