Laureaci Trofeum „Primus in pathomorphologia” im. dr med. Wojciecha Szczepańskiego

Dnia 28 czerwca br. w Katedrze Patomorfologii UJ CM miała miejsce krótka uroczystość wręczenia po raz kolejny Trofeum „Primus in pathomorphologia” im. dr med. Wojciecha Szczepańskiego. Tegorocznym Laureatem jest student II roku Wydz. Lekarskiego naszej Uczelni Piotr Koceniak (asystent – dr Jacek Czopek), który wykazał się najlepszymi wynikami w studiowaniu patomorfologii w roku akademickim 2021/2022 i odebrał Trofeum wraz z pamiątkowym dyplomem z rąk Kierownika Katedry Patomorfologii, prof. dr hab. Dariusza Adamka.

Pamiątkowy dyplom otrzymał również student Dominik Wróbel (asystent – dr Anna Hulacka), który również jako najlepszy student, podobnie jak Piotr Koceniak, został zwolniony z egzaminu z Patologii w zakresie patomorfologii.

Trofeum zostało ustanowione jako forma zachęty do pilnego studiowania patomorfologii, promocji tej dyscypliny medycznej oraz upamiętnienia zmarłego dn. 02.12.2018 dr med. Wojciecha Szczepańskiego, patomorfologa, zasłużonego pracownika Katedry Patomorfologii, znakomitego diagnosty – histopatologa, cenionego i lubianego przez studentów dydaktyka.

Na fotografii od lewej: prof. dr hab. Dariusz Adamek, laureaci: Piotr Koceniak, Dominik Wróbel, asystenci: dr Anna Hulacka, dr Jacek Czopek.