Komunikat dotyczący zaliczania usprawiedliwionej nieobecności przez studentów

Szanowni Państwo,
Koordynatorzy przedmiotów na WL UJ CM

W związku z możliwym wzrostem częstości nieobecności studentów na zajęciach w okresie jesienno-zimowym, wynikającym ze zwiększonej zapadalności na infekcje dróg oddechowych, na stronie WL opublikowano „Zasady zaliczania nieobecności na zajęciach na Wydziale Lekarskim UJ CM”.

W nawiązaniu do tej informacji uprzejmie proszę koordynatorów o umożliwienie studentom zaliczenia usprawiedliwionych nieobecności na zajęciach. Przykładowe formy zaliczenia przedstawiono w ww. dokumencie.

Proszę również koordynatorów fakultetów o rozważenie realizacji zajęć (o ile nie są to zajęcia przy łóżku chorego) w godzinach popołudniowych celem umożliwienia studentom zaliczenia zaległych ćwiczeń klinicznych w godzinach porannych w tygodniu, w którym odbywają się fakultety.

Prof. dr hab. med. Grzegorz Kopeć
Prodziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyka