IV Wiosenna Akademia Kardiologii Interwencyjnej i Kardiochirurgii (WAKIK.2023) w Sulisławiu

W dniu 12 maja 2023 r. w Sulisławiu, podczas IV Wiosennej Akademii Kardiologii Interwencyjnej i Kardiochirurgii (WAKIK.2023) organizowanej pod przewodnictwem naukowym prof. Jacka Legutko i prof. Bogusława Kapelaka odbyła się studencka sesja naukowa. Przewodniczącymi sesji byli prof. Andrzej Surdacki, prof. UJ Paweł Kleczyński oraz prof. UJ Bartłomiej Guzik.

W trakcie sesji zaprezentowane zostały protokoły oraz wyniki badań naukowych prowadzonych w ramach Studenckich Kół Naukowych przy Klinice Kardiologii Interwencyjnej oraz przy II Klinice Kardiologii Instytutu Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Reprezentacja studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM w osobach: Katarzyna Dąbek, Kinga Glądys, Wojciech Jakubowski, Michalina Jelonek, Szymon Król, Ewa Kwiatkowska, Natalia Mroczek, Michał Okarski, Laura Opalska, Agata Pszczółka, Jan Roczniak, Wojciech Siłka wraz z przewodniczącymi stworzyli bardzo interaktywną sesję, podczas której nie obyło się bez wnikliwych pytań i zaskakujących odpowiedzi.
Studenci uczestniczyli także we wszystkich sesjach dydaktycznych trzydniowej konferencji WAKIK.2023, podczas których zapoznali się z najnowszymi metodami diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia.

Dzięki udziałowi w konferencji WAKIK.2023 studenci poszerzyli swoją wiedzę w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, a także nabyli praktycznych umiejętności w zakresie publicznej prezentacji i dyskusji prowadzonych przez siebie badań naukowych.

fot. dr Tomasz Rajs