Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ) – konkurs post-doc

Szanowni Państwo Kierownicy Jednostek Wydziału Lekarskiego,

Uprzejmie informuję, że w ramach środków z programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ) przeznaczonych na podniesienie poziomu badań naukowych oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej zaistniała możliwość zatrudnienia w jednostkach Wydziału 2 badaczy na poziomie post-doc na okres maksymalnie 2 lat. Uniwersytet zapewni pokrycie kosztów związanych z zatrudnieniem na okres 24 mies. w wysokości: do 10 000 PLN brutto/miesiąc.

Zwracamy się do Państwa o zgłaszanie kandydatur proponowanych do zatrudnienia badaczy wraz z informacją o szczegółach projektu lub o kierunku badań, które będą realizowane. Zgłoszenie powinno zawierać CV naukowe badacza oraz miejsce proponowanego zatrudnienia (jednostka Wydziału).

Kryteria kwalifikacyjne badacza będą w szczególności uwzględniały:

• Indywidualny dorobek naukowy, zwłaszcza liczbą prac oryginalnych z pierwszym autorstwem wraz z rangą czasopisma, w którym zostały opublikowane,
  • współpracę zagraniczną badacza udokumentowaną mi.in. stażem o czasie trwanie min. 1 miesiąc oraz wspólnymi publikacjami powstałymi w ramach tej współpracy,
  • uzyskanie przez badacza grantu zewnętrznego w stosunku do miejsca zatrudnienia lub udokumentowaną próbę jego uzyskania,
  • uzyskanie stopnia naukowego doktora nie wcześniej niż 5 lat przed rokiem zatrudnienia w obecnym projekcie,
  • brak zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy w ciągu ostatnich dwóch lat przed podjęciem zatrudnienia,
  • Spełnienie szczegółowych wymagań przedstawionych przez wnioskującego.

Badacze, którzy zostaną zatrudnieni na stanowisku post-doc zostaną wyłonieni w ramach konkursu przeprowadzonego przez trzyosobową komisję rekrutacyjną powołaną przez Dziekana Wydziału Lekarskiego CM UJ. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie ich na stronie internetowej Wydziału.

Prosimy o przesyłanie propozycji w terminie do 30.06.2021.

prof. dr hab. Grzegorz Gajos
Prodziekan Wydziału Lekrskiego ds. rozwoju i badań naukowych