Informacja dotycząca realizacji bieżących i zaległych praktyk wakacyjnych na kierunku lekarsko-dentystycznym w roku akademickim 2020/2021

Uprzejmie informuję, iż zapisy na praktyki wakacyjne w systemie USOSweb planowane są w terminie od godz. 15.00 dnia 20.05.2021 r. do godz. 23.00 dnia 24.05.2021 r.

W tym czasie studenci będą mogli zapisać się na bieżące praktyki przypisane do aktualnie realizowanych lat studiów.
Zapisy na zaległe praktyki (z roku akademickiego 2019/2020) rozpoczną się po zakończeniu rejestracji w systemie USOSweb.

W tym celu w terminie 25-31.05.2021 r. uprzejmie proszę studentów o przekazanie do Dziekanatu za pośrednictwem starostów lat następujących informacji:

• imię nazwisko studenta,
  • rok studiów,
  • nazwa zaległej praktyki,
  • planowane miejsce realizacji praktyk z zaznaczeniem czy praktyki student będzie realizował w ustalonym przez siebie miejscu (wówczas Dziekanat przygotuje odpowiednie umowy), czy konieczne jest przydzielenie miejsc praktyk przez Dziekanat (preferencje studenta w zakresie miejsca i terminu praktyk będą uwzględnione w miarę dostępnych miejsc praktyk).

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z wcześniejszymi komunikatami zaliczenie praktyk wakacyjnych może nastąpić na podstawie:

1. Wolontariatu na oddziale COVID – w pełnym wymiarze godzin
  2. Wolontariatu na oddziale zgodnym z programem praktyk – w pełnym wymiarze godzin
  3. Wolontariatu na innym oddziale – w połowie wymiaru godzin (dla roku I- III)
  4. Wolontariatu w punktach szczepień – w połowie wymiaru godzin (dla roku I-III)

Zaliczenie praktyk w ramach wolontariatu jest możliwe po złożeniu do Prodziekana ds. studenckich podania, umowy wolontaryjnej oraz oryginału zaświadczenia potwierdzającego wymiar zrealizowanych godzin.

Prof. dr hab. Jolanta Pytko-Polończyk
Prodziekan ds. studenckich i programu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym