Informacja dotycząca realizacji bieżących i zaległych praktyk wakacyjnych na kierunku lekarskim w roku akademickim 2020/2021

Uprzejmie informuję, iż zapisy na praktyki wakacyjne w systemie USOSweb planowane są w terminie od godz. 15.00 dnia 20.05.2021 r. do godz. 23.00 dnia 24.05.2021 r.

W tym czasie studenci będą mogli zapisać się na bieżące praktyki przypisane do aktualnie realizowanych lat studiów.

Zapisy na zaległe praktyki (z roku akademickiego 2019/2020) rozpoczną się po zakończeniu rejestracji w systemie USOSweb. W tym celu w terminie 25-31.05.2021 r. uprzejmie proszę studentów o przekazanie do Dziekanatu bezpośrednio lub za pośrednictwem starostów lat następujących informacji:

• imię nazwisko studenta,
  • rok studiów,
  • nazwa zaległej praktyki,
  • planowane miejsce realizacji praktyk z zaznaczeniem czy praktyki student będzie realizował w ustalonym przez siebie miejscu (wówczas Dziekanat przygotuje odpowiednie umowy), czy konieczne jest przydzielenie miejsc praktyk przez Dziekanat (preferencje studenta w zakresie miejsca i terminu praktyk będą uwzględnione w miarę dostępnych miejsc praktyk).

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z wcześniejszymi komunikatami zaliczenie praktyk wakacyjnych może nastąpić na podstawie:

1. Wolontariatu na oddziale COVID – w pełnym wymiarze godzin
  2. Wolontariatu na oddziale zgodnym z programem praktyk – w pełnym wymiarze godzin
  3. Wolontariatu na innym oddziale – w połowie wymiaru godzin
  4. Wolontariatu w punktach szczepień – w połowie wymiaru godzin.

Zaliczenie praktyk w ramach wolontariatu jest możliwe po złożeniu do Prodziekana ds. studenckich podania, umowy wolontaryjnej oraz oryginału zaświadczenia potwierdzającego wymiar zrealizowanych godzin.

Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Prodziekan ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyka WL UJ CM