Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 dla studentów I roku wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum

W dniu 30 września 2024 r. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2024/25 dla studentów 1 roku kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego i dietetyki, prowadzonych na Wydziale Lekarskim naszej uczelni.

Uroczystość prowadził Dziekan Wydziału – prof. dr hab. Przemko Kwinta. Po odsłuchaniu „Gaude Mater Polonia” Pan Dziekan przywitał zebranych studentów i zaproszonych gości, w tym nauczycieli akademickich oraz dyrektorów szpitali klinicznych. Dziekan przywitał obecne na uroczystości władze wydziału: dr hab. Beatę Kuśnierz-Cabalę – Prodziekan ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyka oraz dr hab. Katarzynę Szczeklik – Prodziekan ds. studenckich na kierunku lekarsko-dentystycznym, kierownika kierunku lekarskiego prof. dr hab. Andrzeja Surdackiego oraz reprezentującego Prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grzegorza Kopcia.

Dziekan i prodziekani pogratulowali studentom pozytywnego wyniku rekrutacji i omówili wyzwania, jakie będą musieli oni podjąć w najbliższych latach. Zapewnili również o wsparciu ze strony kadry akademickiej i władz uczelni.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez studentów. Wykład inauguracyjny pt. „Aktywność fizyczna z pompą” wygłosił dr hab. Bartłomiej Matejko, prof. UJ. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu „Gaudeamus Igitur”.

Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości studenci otrzymali upominki od władz Wydziału.