Absolwentka UJ CM w finale międzynarodowego konkursu. Agnieszka Słania zwyciężyła w ogólnopolskim etapie 19. edycji Jules Allemand Trophy

W dniu 12.07.2023 w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawiciele polskich uczelni medycznych rywalizowali o awans do finału prestiżowego konkursu w stomatologii estetycznej Jules Allemand Trophy (JAT). Zwyciężczynią została absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego UJ CM, Agnieszka Słania. Zapewniła sobie w ten sposób możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym finale, który odbędzie się we wrześniu br. w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech.

Do konkursu przygotowała studentkę dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej UJ CM, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Jolanta Pytko-Polończyk, z pomocą lek. dent. Małgorzaty Zając, ubiegłorocznej zwyciężczyni konkursu.

Jules Allemand Trophy to odbywający się od 2004 roku, jedyny konkurs ze stomatologii estetycznej zrzeszający studentów stomatologii z całego świata. Nagrodą główną jest wyjazd na 2-miesięczny staż w Katedrze Oral Science, Restorative Dentistry Section na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech.