Studentki z Uniwersytetu w Louisville (Kentucky, USA) odwiedziły Kraków

W tym roku już po raz 6, w dniach 2.05-16.05, Instytut Stomatologii Collegium Medicum UJ gościł studentki z Louisville, Kentucky USA. Lura Frye i Katie Hornbuckle odwiedziły Kraków, dzięki zawarciu porozumienia pomiędzy Uniwersytetem w Louisville (School of Dentistry) a Instytutem Stomatologii UJ CM.
Wizyta ta była wyjątkowa, ponieważ w tym samym czasie ze studentami kierunku lekarsko-dentystycznego naszego uniwersytetu pracował dr David Maddy, który w Uniwersytecie w Louisville jest koordynatorem ds. wymiany studentów stomatologii. Przeprowadził on cykl wykładów i zajęć klinicznych dla studentów IV i V roku z zakresu prawidłowej okluzji i zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.
Amerykańskie studentki – Lura i Katie w czasie swojego pobytu uczęszczały na zajęcia z polskimi i anglojęzycznymi studentami z zakresu ortodoncji, chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, periodontologii, stomatologii zachowawczej oraz protetyki.
Ponadto, miały możliwość zobaczyć jak wygląda praca w niektórych prywatnych gabinetach stomatologicznych w Krakowie. Odwiedziły również Muzeum Anatomii UJ CM, które wyjątkowo je zaintrygowało.
W czasie wolnym, korzystając z ładnej, słonecznej pogody odwiedziły Warszawę, także Wiedeń, lecz jednak to Kraków wywarł na nich największe wrażenie. Jego architektura i klimatyczne uliczki „Kazimierza” co chwilę zaskakiwały swoim urokiem.
Zachwyciła je także Kopalnia Soli w Wieliczce, Kopiec Kościuszki oraz Zamek Królewski na Wawel, a ulubioną atrakcją dziewczyn było odkrywanie smaków Krakowa. Najbardziej przypadły im do gustu pierogi i gołąbki.
Lurą i Katie opiekowali się studenci 4 roku kierunku lekarsko-dentystycznego: Olga Pikulska i Michał Gacek, którzy odwiedzą Uniwersytet w Louisville już we wrześniu tego roku.