IX Konferencja Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum

1 czerwca w Zespole Dydaktyczno-Bibliotecznym przy ul. Gronostajowej 7 w Krakowie odbyła się IX Konferencja Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, w ramach której uczestnicy studiów doktoranckich (a także 5 najlepszych studentów wyłonionych podczas International Medical Students’ Conference 2019) zaprezentowali prawie 100 referatów w dziedzinach nauk medycznych, farmaceutycznych, o zdrowiu oraz pokrewnych.

Uroczystości otwarcia konferencji przewodniczył Prorektor Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki, Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Maciej Małecki, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. Jacek Sapa oraz kierownik studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim prof. Tomasz Mach. W gronie wykładowców znaleźli się: prof. Marek Zaionc, prof. Gabriel Nowak, dr hab. Elżbieta Karczewska oraz dr Piotr Chmielarz.

Uczestnicy konferencji wzięli udział w sesjach referatowych klinicznych, nauki o zdrowiu, nauk podstawowych i farmaceutycznych (czterominutowe prezentacje typu „rapid fire” + dyskusja).

Na zakończenie konferencji autorom najlepszych prac wręczono nagrody.

Lista laureatów:

• Agata Hanna Bryk (Wydział Lekarski UJ CM)
  • Mateusz Wasylewski (Wydział Nauk o Zdrowiu)
  • Iwona Cichoń (Wydział Biologii UJ)
  • Piotr Banachowicz (Wydział Chemii UJ)
  • Karolina Strzebońska (Wydział Nauk o Zdrowiu)
  • Michał Wysocki (Wydział Lekarski UJ CM)
  • Filip Rolski (Wydział Lekarski UJ CM)