Zasady wglądu studenta do ocenionej pracy pisemnej w szczególności arkusza egzaminacyjnego oraz karty odpowiedzi do prac pisemnych

Szanowni Państwo,

Koordynatorzy przedmiotów realizowanych na Wydziale Lekarskim UJ CM

W związku ze zgłaszanymi przez studentów uwagami uprzejmie przypominam, że zgodnie z Regulaminem Studiów Uniwersytetu Jagiellońskiego student ma prawo wglądu do ocenionej pracy pisemnej w szczególności arkusza egzaminacyjnego oraz karty odpowiedzi w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników i przed terminem egzaminu poprawkowego (w przypadku otrzymania oceny niedostatecznej).

Prawo to przysługuje zarówno studentów którzy uzyskali z egzaminu ocenę negatywną jak i pozytywną.

Przykładowe sposoby umożliwienia studentom wglądu do egzaminu obejmują:

1. Wyznaczenie terminów konsultacji z poszczególnymi studentami
  2. Organizacja spotkania ze wszystkimi studentami wnioskującymi o wgląd w celu omówienia pytań budzących wątpliwości studentów
  3. Udostępnienie studentom prawidłowych odpowiedzi tuż po zebraniu arkuszy odpowiedzi.

Jednocześnie przypominam, że zastrzeżenia do treści pytań mogą być zgłaszane przez studentów tylko w dniu egzaminu przed wyjściem z sali egzaminacyjnej. Zastrzeżenia składane po tym terminie nie będą uwzględniane i nie wpłyną na uzyskaną ocenę.

Poniżej zapis z Regulaminu Studiów:
Student ma prawo wglądu do ocenionej pracy pisemnej w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników, z zastrzeżeniem, że w przypadku uzyskania w pierwszym terminie oceny niedostatecznej wgląd musi zostać umożliwiony przed egzaminem poprawkowym z danego przedmiotu. Wyznaczane są co najmniej dwa terminy, w których możliwy jest wgląd do pracy. Podczas wglądu do pracy udostępniany jest studentowi w szczególności arkusz egzaminacyjny oraz praca studenta zawierająca udzielone odpowiedzi.”

Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Prodziekan ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyka WL UJ CM