Zwycięstwo studentki Wydziału Lekarskiego w ogólnopolskiej olimpiadzie językowej

11 maja w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się finał VI Ogólnopolskiej Olimpiady „Język angielski w naukach medycznych”. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Klaudia Kałuzińska (UJ CM) i Tomasz Kozłowiski (UAM).

Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 300 uczestników z uniwersytetów medycznych z całej Polski, którzy w I etapie konkursu rozwiązywali zadania pisemne. Dziesięcioro najlepszych przeszło do II etapu, który polegał na przedstawieniu prezentacji na wybrany temat oraz udzieleniu odpowiedzi na dodatkowe pytania komisji składającej się z przedstawicieli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. Pytania konkursowe w obu etapach zostały przygotowane przez zespoły lektorów tych trzech uczelni.

Zwycięzcami tegorocznej olimpiady zostali Klaudia Kałuzińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum (Wydział Lekarski, 4. rok), która przedstawiła prezentację zatytułowaną “Organs on chips – an alternative to animal testing” oraz Tomasz Kozłowiski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (“Medical simulation”). Miejsce trzecie zdobył Damian Wyczyński z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (“Psychopaths and their role in society”).