Zasady zaliczania praktyk wakacyjnych przez studentów Wydziału Lekarskiego pracujących jako wolontariusze na oddziałach szpitalnych w związku z pandemią COVID-19

Kraków, dnia 12. listopada 2020 r.

Uprzejmie informuję, że godziny pracy wolontaryjnej studentów wszystkich trzech kierunków Wydziału Lekarskiego na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w okresie epidemii COVID-19 mogą zostać zaliczone na poczet praktyk wakacyjnych.

Liczba zaliczonych godzin woluntaryjnych może maksymalnie wynosić:

1. w przypadku pracy na tzw. Oddziałach Covidowych do pełnego wymiaru godzin praktyki
  2. na innych oddziałach
    – 15 w przypadku praktyk tygodniowych
    – 30 w przypadku praktyk dwutygodniowych
    – 60 w przypadku praktyk trzytygodniowych
    – 90 w przypadku praktyk czterotygodniowych

Uzyskanie zaliczenia wymaga złożenia odpowiedniego podania do Dziekana WL wraz z zaświadczeniem z jednego z wymienionych szpitali o liczbie przepracowanych godzin.

Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Prodziekan Wydziału Lekarskiego d/s studenckich