Wyniki próbnego Lekarskiego Egzaminu Końcowego 2018

Szanowni Państwo,

W dniu 3 lutego 2018 odbyła się kolejna edycja próbnego egzaminu LEK organizowanego dla studentów V i VI roku oraz absolwentów naszego Wydziału będącego jednocześnie formą zaliczenia części teoretycznej Repetytorium przedmiotów klinicznych dla roku VI.

Frekwencja na egzaminie była bardzo dobra – ważne karty egzaminacyjne oddało 281 osób. Sumarycznie egzamin na poziomie minimum 60% napisało 192 osoby. Wyniki egzaminu robią bardzo pozytywne wrażenie, tym bardziej, że do prawdziwego LEKu dla obecnych studentów VI zostało jeszcze ponad pół roku. Gratulujemy tym wszystkim, którzy ten egzamin zdali i zachęcamy do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że wyniki cząstkowe pomogą wszystkim Państwu w lepszym przygotowaniu się do kolejnych edycji naszego egzaminu oraz do rzeczywistego egzaminu LEK.

Najlepsze wyniki uzyskała trójka zdających studentów VI roku p. Justyna Kasprzyk-Świątek (170 pkt), p. Tomasz Klepinowski (170 pkt) oraz p. Katarzyna Kabycz (167 pkt). Gratulujemy! Zgodnie z zapowiedzią całej trójce od Kolegium Dziekańskiego przekazany zostanie podręcznik Interny prof. Szczeklika.
Klucz odpowiedzi do próbnego egzaminu LEK 2018 znajduje się pod adresem: https://wl.uj.edu.pl/studenci/lek
Wyniki próbnego Lekarskiego Egzaminu Końcowego 2018 wraz z jego analizą znajdują się pod adresem: http://www.zdm.wl.uj.edu.pl

Egzamin nie byłby możliwy do przeprowadzenia bez ochotniczej pracy zespołu pracowników uczelni tworzącego pytania oraz nadzorującego przygotowanie i przeprowadzenie egzaminu. Chcielibyśmy skorzystać z okazji i przekazać wszystkim niżej wymienionym serdecznie podziękowania, także w imieniu zdających studentów i asystentów.
Katarzyna Dobroś
Marcin Waligóra
Konrad Jabłoński
Michał Nowakowski

Pytania na egzamin przesłali prof. Tomasz Grodzicki, prof. Krzysztof Rytlewski, prof. Adam Windak, prof. Janusz Andres, prof. Andrzej Budzyński, prof. Przemko Kwinta, prof. Bogdan de Barbaro, dr hab. Aleksander Gałaś oraz Doktorzy Tomasz Drygalski, Zbigniew Zalewski, Arkadiusz Trzos oraz Piotr Kowalski. Serdeczne podziękowania!

Podczas próbnego LEK bardzo dobre wrażenie zrobiła pozytywna, pełna skupienia i odpowiedzialności atmosfera samego egzaminu oraz frekwencja i punktualność. Mamy nadzieję, że podobnie będą wyglądały również kolejne edycje zarówno tego jak i innych egzaminów.

Z poważaniem,

dr hab. Grzegorz Kopeć, prof. UJ