Uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy University of Pennsylvania i Uniwersytetem Jagiellońskim

W dniu 2 maja 2019 roku w School of Penn Dental Medicine w Filadelfii odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy University of Pennsylvania a Collegium Medicum UJ. Umowa została ratyfikowana przez Dziekana Penn Dental Medicine, profesora Marka S. Wolff’a oraz Prodziekana Wydziału Lekarskiego UJ, profesor Jolantę Pytko-Polończyk. W uroczystości wzięli również udział – ze strony Penn Dental Medicine – profesor Uri Hangorsky, Prodziekan Penn Dental Medicine ds. studenckich oraz – ze strony Collegium Medicum UJ – dr hab. Tomasz Kaczmarzyk, prof. UJ, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ ds. studenckich na kierunku lekarsko-dentystycznym w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM.
Memorandum obejmuje kwestie współpracy w zakresie wymiany studentów i kadry naukowej oraz realizacji międzyuczelnianych projektów badawczych.

Podczas wizyty goście z Collegium Medicum UJ zapoznali się z pracą wszystkich klinik należących do Penn Dental Medicine, a także zwiedzili kampus uniwersytecki.
W kolejnym roku akademickim planowana jest wizyta Dziekana Marka S. Wolff’a w Collegium Medicum UJ w Krakowie. University of Pennsylvania należy do Ivy League, a School of Penn Dental Medicine jest jednym z najstarszych i najlepszych wydziałów stomatologicznych w USA.