Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących – zaproszenie dla studentów Wydziału Lekarskiego

Szanowni Państwo,

Studenci Wydziału Lekarskiego UJ CM uprzejmie informuję, iż w dniu 26 listopada 2019 r. w godz. 16:30-19:00 w auli D Centrum Dydaktyczno-Kongresowego Wydziału Lekarskiego UJ CM (ul. św. Łazarza 16) odbędzie się spotkanie przedstawicieli Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących ze studentami UJ CM.

Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z obecną sytuacją na rynku pracy systemu opieki zdrowotnej i trudnościami z pozyskaniem specjalistów. Szpitale zrzeszone w Sieci pragną przedstawić swoją ofertę studentom jako potencjalnym przyszłym pracownikom. W tym celu podmioty lecznicze przedstawią prezentację odpowiadającą na następujące pytania:

• jakich kierunków studenci mogą odbyć praktyki w jednostce
  • czy istnieje możliwość odbycia szkolenia specjalizacyjnego (jakie dziedziny medycyny)
  • jakie ewentualnie dodatkowe korzyści jednostka może to zaoferować studentowi (np. stypendia)
  • jaki jest poziom wynagrodzenia młodych pracowników medycznych oraz ewentualnie inne benefity (MultiSport, zakwaterowanie)
  • dlaczego warto wybrać właśnie ten szpital na swojego pierwszego pracodawcę

Udział w spotkaniu i przedstawienie prezentacji zadeklarowało 13 jednostek:

1. Centrum Zdrowia Tuchów sp. z o.o.
  2. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
  3. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. Marty Wieckiej
  4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach
  5. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku