Trofeum „Primus in pathomorphologia” dla studenta II roku kierunku lekarskiego WL – Michała Kozdrowickiego

Dnia 25 listopada br. prof. dr hab. Dariusz Adamek – kierownik Katedry Patomorfologii UJ CM uroczyście wręczył Trofeum „Primus in pathomorphologia” im. dr Wojciecha Szczepańskiego, Michałowi Kozdrowickiemu, studentowi II roku kierunku lekarskiego WL, który osiągnął najlepsze wyniki z patomorfologii w roku akademickim 2019/2020.

Pamiątkowy dyplom i gratulacje odebrał również dr n.med. Sergiusz Demczuk, asystent – nauczyciel nagrodzonego Studenta.

Niestety z powodów wiadomych (pandemia COVID) ta miła uroczystość miała jedynie symboliczną oprawę w skrajnie limitowanym gronie osób.

Jest to już po raz drugi przyznane trofeum, którego celem jest zachęcanie studentów do pogłębiania wiedzy w zakresie patomorfologii, a jednocześnie upamiętnia postać doktora Wojciecha Szczepańskiego, niezapomnianego dydaktyka i wychowawcy studentów medycyny i stomatologii oraz licznych adeptów specjalizacji z zakresu patomorfologii.

Trofeum jest przyznawane corocznie i wręczane studentowi/studentce medycyny, który uzyska najlepsze wyniki w opanowaniu materiału z patomorfologii i (zgodnie z regulaminem Katedry Patomorfologii UJ CM i szczegółowym regulaminem tego wyróżnienia) jest zwolniony z egzaminu w zakresie patomorfologii.