Student Jakub Pękala jednym ze zwycięzców na 41 konferencji Singapore Orthopaedic Association

W dniach 1-3 listopada odbyła się prestiżowa 41 konferencja Singapore Orthopaedic Association „Challenges of the ageing” w której wzięli udział naukowcy i specjaliści z całego świata.
Prezentacja pracy pt. „The risk of intravertebral disc degenaration due to FOKI polymorphism in general population and ethnic groups.” przez studenta IV roku kierunku lekarskiego UJ CM Jakuba Pękalę, została wybrana z ponad 100 innych i nagrodzona przez jury.

Udział w konferencji był częścią projektu „Anatomia kliniczna oparta na faktach we współczesnej chirurgii ortopedycznej.” realizowanego pod opieką dr hab. Krzysztofa Tomaszewskiego z Katedry Anatomii UJ CM.
Projekt finansowany jest w ramach programu „Najlepsi z najlepszych! 3.0” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.