Studencka wymiana międzynarodowa w Krakowie

W drugiej połowie lipca Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie przyjęła grupę studentów zagranicznych w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii i International Association of Dental Students.
Studenci ze Słowacji – Lucia i Alžbetka, Czech – Radka oraz Maroko – Abdeel odbyli w Instytucie Stomatologii praktyki wakacyjne. Mieli możliwość zapoznania się z procedurami, zabiegami oraz systemem pracy w departamentach Chirurgii Stomatologicznej, Stomatologii Dziecięcej oraz w Centralnym Ambulatorium Stomatologicznym.
Dzięki serdeczności doktora nauk medycznych Andrzeja Gala studenci zapoznali się z nowoczesnymi programami komputerowymi stosowanymi w stomatologii, wzięli udział w pokazie zabiegów protetycznych oraz zajęciach teoretycznych dotyczących wykonawstwa koron i licówek.
Czas wolny studenci poświęcili na zwiedzanie Krakowa oraz uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, takich jak seans filmowy na wolnym powietrzu. Stare Miasto, Wawel oraz Kazimierz zauroczyły uczestników wymiany. Mieli okazję wziąć udział w organizowanych wycieczkach do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli w Wieliczce.
Poza polską historią zapoznać się mogli również z polską kuchnią, która szczególnie przypadła im do gustu, choć chwalili również rozwój kulinariów międzynarodowych w naszym mieście po wizytach w restauracjach kuchni włoskiej i japońskiej.
Organizacją praktyk oraz aktywności pozauczelnianych zajmowała się tegoroczna absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego oraz członkini Zarządu PTSS Kraków – Katarzyna Paszko.