Serwis Informacyjny Biblioteki Medycznej UJ CM – dostęp do testowych baz danych

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do korzystania z dostępu testowego do:
ClinicalKey Sudent
ClinicalKey Sudent – interaktywna medyczna platforma edukacyjna, która ułatwia studentom naukę i zamianę informacji w wiedzę.

Obejmuje dostęp do:

• ponad 200 podręczników wydawnictwa Elsevier z 40 specjalności medycznych
  • ponad 85 000 obrazów z możliwością pobrania i wstawienia do prezentacji (instrukcja)
  • ponad 850 filmów video
  • ponad 1500 streszczeń opisujących złożone jednostki chorobowe

Baza dostępna jest ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej UJ CM oraz z komputerów domowych poprzez usługę HAN.

Należy wejść na stronę http://www.clinicalkey.com/student i założyć bezpłatne konto.

Dostępna jest również bezpłatna aplikacja ClinicalKey Student Bookshelf umożliwiająca korzystanie z książek w wersji offline. Aplikację można pobrać ze sklepów z aplikacjami iOS i Android.

Czas trwania testu: do 23 lipca 2019 r.

==================================
Lexicomp
Lexicomp – internetowa baza danych o lekach, która jest jednym z najbardziej aktualnych źródeł informacji dotyczących leków.

Baza zawiera informacje (monografie leków), na temat leków i terapii lekowych, procedur oraz interakcji między lekami.

Baza zawiera następujące moduły:

• Trissels IV Compatibility – informacje dotyczące zgodności i stabilności leków zaczerpnięte z Trissel’sT 2 Clinical Pharmaceutics Database
  • Interactions – dane na temat wzajemnych interakcji leków
  • Drug I.D. – identyfikacja leków na podstawie oznakowania, sposobu dawkowania, kształtu i koloru (na podstawie opisu wizualnego)
  • Patient Education – informacja dla pacjenta, napisana prostym, czytelnym językiem, zawierająca najważniejsze zalecenia, dostępna w języku polskim
  • Calculators – 130 kalkulatorów medycznych

Ponadto inne narzędzia kliniczne:

• Drug Comparisons – porównywanie leków – sprawdzanie wzajemnych interakcji leków lub działań niepożądanych
  • Formulary Monograph Service – baza aktualnych nazw leków (spis leków), suplementów ziołowych i leków dostępnych bez recepty
  • Baza MSDS – (baza/karta charakterystyki substancji niebezpiecznej)
  • Toxicology – narzędzie do oceny, diagnostyki i leczenia zatruć i przedawkowania leków, obejmujące środki toksyczne, odtrutki, produkty gospodarcze, kalkulatory toksykologiczne
  • Lista leków niebezpiecznych – Na podstawie danych organizacji pozarządowej American Society of Hospital Pharmacists (ASHP)
  • Advanced Search – przeszukiwanie innych medycznych stron internetowych, połączone z bazą Lexicomp

Baza dostępna jest ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej UJ CM oraz z komputerów domowych poprzez usługę HAN pod adresem https://online.lexi.com

Aplikacja Lexicomp Mobile na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS/Apple i Android zapewnia również wygodny dostęp z dowolnego miejsca

Czas trwania testu do 30 czerwca 2019 r.

Oddział Informacji Naukowej
Biblioteka Medyczna UJ CM