Profesor Uri Hangorsky z University of Pennsylvania z wizytą w Instytucie Stomatologii

Pod koniec roku akademickiego, w ramach współpracy Collegium Medicum UJ a University of Pennsylvania (Filadelfia, USA), Instytut Stomatologii UJ wizytował prof. Uri Hangorsky, Prodziekan Penn Dental Medicine do spraw studenckich. Ze strony Collegium Medicum UJ wizytę zorganizowali prof. dr hab. Jolanta Pytko-Polończyk – Prodziekan Wydziału Lekarskiego UJ oraz dr hab. Tomasz Kaczmarzyk.

W spotkaniu dotyczącym dalszej współpracy uczestniczyła również prof. Joanna Zarzecka – Dyrektor Instytutu Stomatologii. Prof. Uri Hangorsky zwiedził wszystkie jednostki Instytutu oraz wygłosił wykład na temat chirurgicznego leczenia chorób przyzębia, który wypełnił Aulę Instytutu Stomatologii do ostatniego miejsca.

Pobyt naukowy Profesora uzupełniony był atrakcjami kulturalnymi. Obok zwiedzania Muzeum Narodowego i podziemi Rynku Głównego, prof. Hangorsky wysłuchał koncertu Rafała Blechacza i Bomsori Kim, a także obejrzał spektakl „Chory z urojenia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.