Prof. Sir Leszek Borysiewicz otrzyma doktorat Honoris Causa UJ – Zaproszenie na uroczyste posiedzenie Senatu

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste posiedzenie Senatu w dniu 10 kwietnia br. o godz. 12:00, w czasie którego tytuł doktora honoris causa otrzyma profesor Sir Leszek Borysiewicz. Prof. Sir Leszek Borysiewicz jest brytyjskim lekarzem polskiego pochodzenia, immunologiem i członkiem władz uniwersytetu Cambridge, byłym dyrektorem generalnym brytyjskiej medycznej instytucji naukowej – Medical Research Council. Obecnie sprawuję funkcję przewodniczącego Cancer Research UK, największej na świecie organizacji charytatywnej zajmującej się pozyskiwaniem funduszy. Finansuje ona 70% badań nad nowotworami w Wielkiej Brytanii, a jej roczne wydatki na badania naukowe wynoszą 450 mln funtów. Ponadto zasiada w zarządzie UK Research and Innovation, organizacji, która rozdziela 8 miliardów funtów na badania naukowe oraz jestem przewodniczącym Identification Committee w Europejskiej Radzie ds. Badań Naukowych.

Biogram Prof. Sir Leszka Borysiewicza

Informacja za: https://www.uj.edu.pl/