Prof. Jacek Józef Pietrzyk oraz prof. Przemko Kwinta laureatami Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Gala Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej przypadający na 19 lutego, dzień urodzin Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych zasług w dziedzinie astronomii to nowe święto państwowe, wprowadzone ustawą podpisaną 3 lutego 2020 r.

W tym roku kulminacją obchodów Dnia Nauki Polskiej była zorganizowana w Toruniu w dniu 19 lutego 2020 r. Gala Nauki Polskiej, podczas której w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wręczono Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej.

Laureatami Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej zostali profesorowie Wydziału Lekarskiego UJ CM: prof. prof. Jacek Józef Pietrzyk oraz Przemko Kwinta.

Łącznie minister nauki nagrodził 138 naukowców – w tym także przedstawicieli uczelni niepublicznych.

Minister nauki i Szkolnictwa Wyższego zauważył, że obchodzone 19 lutego święto ma przypominać także ludziom nauki i akademii, jak wielka spoczywa na ich barkach odpowiedzialność – „Jak istotna jest Państwa rola – od szczebla lokalnego po globalny. Jak ważką misję złożono w Państwa rękach. Jak olbrzymie nadzieje pokładamy w Państwa talencie, pracowitości, zaangażowaniu i postawie”.

Informacja za: