Próbny Lekarski Egzamin Końcowy – sesja zimowa 2021

Dnia 8. lutego 2021 r. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym WL odbył się kolejny próbny Lekarski Egzamin Końcowy. Wzięli w nim udział studenci wyższych lat studiów oraz absolwenci Kierunku Lekarskiego, łącznie blisko 200 osób. Jego celem było przygotowanie do zdawania właściwego egzaminu, w szczególności zwrócenie uwagi na zagadnienia wymagające poszerzenia wiedzy.

Test podobnie jak LEK składał się z 200 pytań z zakresu chorób wewnętrznych, pediatrii, chirurgii, ginekologii i położnictwa, psychiatrii, medycyny rodzinnej, medycyny ratunkowej i anestezjologii, bioetyki i prawa medycznego, orzecznictwa lekarskiego i zdrowia publicznego.
Pytania zostały przygotowane przez Koordynatorów poszczególnych przedmiotów a organizacją egzaminu zajął się dr Konrad Jabłoński wraz z zespołem Zakładu Dydaktyki Medycznej Wydziału Lekarskiego.

Trzymamy kciuki za naszych absolwentów na właściwym egzaminie LEK.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji próbnego LEKu bardzo serdecznie dziękujemy.

prof. dr hab. Maciej Małecki
Dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM

prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Prodziekan ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyka