Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej w Gdowie pod honorowym patronatem prof. dr hab. Tomasza Grodzickiego Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum – 9 czerwca 2019 r.

W dniu 9 czerwca 2019 r. pod honorowym patronatem prof. dr hab. Tomasza Grodzickiego Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum odbył się Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej w Gdowie (Zarabie) będący częścią „Pierwszych Dni Sportu”.
Rokrocznie w strefach rekreacyjnych odbywają się zawody mające popularyzować sport pod okiem profesjonalnych instruktorów i promocję zdrowia.

Podobnie jak w poprzednich latach, biały namiot Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczelnia po raz kolejny zaakcentowała swój udział przygotowaniem stanowisk związanych z edukacją oraz profilaktyką, dzięki m.in. pomiarowi zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej z podziałem na poszczególne kończyny i korpus, określanie wieku metabolicznego, ustawianie diet, pomiar tętna i utlenowania krwi (wysycenie hemoglobiny tlenem), pomiar poziomu stężenia glukozy (cukru) we krwi, profilaktyce raka piersi i jąder, pomiarowi ciśnienia tętniczego krwi, pomiarowi tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Uczelnię reprezentowali studenci (IFMSA-O/Kraków, SSWL) i pracownicy Wydziału Lekarskiego (II Klinika Kardiologii, Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Zakład Dydaktyki Medycznej) oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu (Zakład Żywienia Człowieka). Akcja wspierana była przez przedstawicieli Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, Fundację DKMS.

W akcji z ramienia Uczelni udział brali:

• Karolina Kowal
  • Kinga Krystek
  • Klaudia Krystek
  • Natalia Superson
  • El Ayachi Jr Stitou
  • Kacper Grudzień
  • Mirosław Kuźniar
  • dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska
  • dr Beata Piórecka
  • dr Jolanta Świerszcz
  • dr Jolanta Ziębicka

Malowniczo położone tereny Gdowa – Zarabie z mnóstwem atrakcji sportowych oraz piękna pogoda były dopełnieniem pikniku zakończonego rozdaniem nagród zdobytych w licznych konkurencjach sportowych.

fot. J. Sawicz