Piąta edycja Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA – sprawozdanie

W dniach 15-16 stycznia 2020 odbyła się kolejna, piąta już edycja Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA, organizowanego przez kierunek dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Turniej został objęty patronatem honorowym przez prof. Tomasza Grodzickiego – Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, prof. Macieja Małeckiego – Dziekana Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz mgr. Marcina Jędrychowskiego – Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W Turnieju wzięło udział 16 drużyn reprezentujących uczelnie z całej Polski. Uczestnicy NUTRIADY zostali powitani przez prof. dr hab. med. Macieja Małeckiego – Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz prof. dr hab. med. Małgorzatę Zwolińską-Wcisło, kierownika studiów na kierunku dietetyka WL UJCM. Następnie mogli wysłuchać wykładu prof. dr hab. Ryszarda Gryglewskiego pt „ Dietetyka w historii medycyny”, który był transmitowany na żywo z auli Szpitala Uniwersyteckiego.

Podczas dwudniowej rywalizacji studenci zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: test, krzyżówka, stawiam na…, rozpoznawanie produktów po etykietach czy konkurencją kliniczną, podczas której zmierzyli z problemami zdrowotnymi pacjenta i mieli za zadanie przeprowadzić wywiad oraz ułożyć jadłospis.

Po zaciętej rywalizacji o statecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny reprezentujące kierunek dietetyka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, jedna w składzie Gabriela Senderak, Klaudia Kuczyńska, Anna Melnyk i druga, w której znaleźli się: Aleksandra Lisicka, Paulina Krasnodębska, Radosław Talarczyk.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejna edycja turnieju odbędzie się już w stacjonarnej formie.