Ogłoszenie Zarządu Województwa Lubuskiego o naborze wniosków o przyznanie stypendiów studentom kształcącym się na kierunku lekarskim oraz pielęgniarstwo lub położnictwo

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznaje stypendia studentom kierunków medycznych. Stypendia dedykowane są studentom z całej Polski.
Warunkiem otrzymania wsparcia jest deklaracja związania swojej zawodowej przyszłości z regionem lubuskim.
Stypendia przyznawane są studentom:

• kierunku lekarskiego, III, IV, V, VI roku studiów
  • kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo III roku studiów I-go st. (studia stacjonarne)
  • kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo I i II roku studiów II st. (studia stacjonarne)

Studenci kierunku lekarskiego otrzymają 2 000 zł miesięcznie, natomiast studenci pielęgniarstwa i położnictwa 1 200 zł miesięcznie, przez cały rok akademicki 2020/2021.
Stypendia przyznawane są 50 studentom kierunku lekarskiego oraz 30 studentom kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

Wnioski można składać od 21 września do 31 października 2020 r.

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego – https://bip.lubuskie.pl/688/Stypendia_dla_studentow_studiow_medycznych/

Szczegółowych informacji udziela Wydział Nadzoru i Kontroli w Departamencie Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Osoba do kontaktu:
Sylwia Kuźmicka