Najnowsze osiągnięcia Studenckiego Koła Naukowego przy II Klinice Kardiologii Instytutu Kardiologii WL UJ CM

– Praca oryginalna pt. „Excessive left ventricular hypertrophy in moderate degenerative aortic stenosis with concomitant mild renal impairment: An ineffective compensatory mechanism triggered by primary myocardial dysfunction?” (D. Długosz i wsp.) została zakwalifikowana do prezentacji podczas dorocznej konferencji Heart Failure Society of America (HFSA) we wrześniu 2018 w Nashville (Tennessee, USA).
Praca została wykonana przez Studentów (Dorota Długosz, Klaudiusz Bolt, Wai S. Sam, Tomasz Nawara) działających w Studenckim Kole Naukowym przy II Klinice Kardiologii Instytutu Kardiologii UJ CM (Kierownik: Prof. Andrzej Surdacki); Opiekunowie Koła: Dr n. med. Bernadeta Chyrchel, Prof. Andrzej Surdacki (II Klinika Kardiologii), Dr hab. n. med. Olga Kruszelnicka (Oddział Kliniczny Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca KSS im. Św. Jana Pawła II i Szkoła Medyczna dla Obcokrajowców UJ CM).

– Praca oryginalna pt. „Bedside teaching in general and subspecialized internal medicine departments translates into similar competence in basic physical examination skills in the first clinical year” (J. Świerszcz i wsp.) została zakwalifikowana do prezentacji podczas dorocznej konferencji International Association for Medical Education (AMEE) w sierpniu 2018 w Bazylei (Szwajcaria).
Praca została przygotowana dzięki współpracy II Kliniki Kardiologii z Zakładem Dydaktyki Medycznej WL (Kierownik: Dr n. med. Michał Nowakowski) z udziałem P. Doroty Długosz, Przewodniczącej Studenckiego Koła Naukowego przy II Klinice Kardiologii Instytutu Kardiologii UJ CM.

prof. dr hab. Andrzej Surdacki
Kierownik II Kliniki Kardiologii Instytutu Kardiologii UJ CM