Nagrody i Wyróżnienia Naukowe Wydziału Nauk Medycznych PAN w 2018 roku

Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk, Uchwałą podjętą przez Zebranie Plenarne w dniu 22 listopada 2018 r., przyznał nagrody naukowe i wyróżnienia.

• Medal im. Jędrzeja Śniadeckiego przyznano Prof. dr hab. Jackowi Musiałowi (II Katedra Chorób Wewnętrznych UJ CM im. Prof. Andrzeja Szczeklika) – za wybitne wyniki badań naukowych oraz szczególne osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji nauki i medycyny
  • Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla otrzymali:
    Tomasz Stefura, student V roku Wydziału Lekarskiego UJ CM – za cykl 6 publikacji pt. „Wybrane aspekty chirurgii minimalnie inwazyjnej”
    Jakub Droś, Artur Kacprzyk, studenci V roku Wydziału Lekarskiego UJ CM – za publikację pt. „Does previous abdominal surgery affect the course and outcomes of laparoscopic bariatric surgery?”
    Kornelia Kliś, studentka V roku Wydziału Lekarskiego UJ CM i III roku Informatyki AGH w Krakowie – za cykl 2 publikacji pt. „Nowe technologie w neurochirurgii”