Komunikat nr 2 Dziekana Wydziału Lekarskiego z dnia 18 stycznia 2019 roku w sprawie warunków otwarcia przewodów doktorskich

503.0201.2.2019

Komunikat nr 2
Dziekana Wydziału Lekarskiego
Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum

z dnia 18 stycznia 2019 roku

w sprawie
warunków otwarcia przewodów doktorskich

Szanowni Państwo,

informuję, że zgodnie z decyzją Rady Wydziału Lekarskiego z dnia 17 stycznia 2019 modyfikacji ulega jeden z wymogów otwarcia przewodu doktorskiego.

Obecnie warunkiem otwarcia jest alternatywnie:

1. 1 publikacja oryginalna w bazie PubMed jako pierwszy autor lub
  2. 1 publikacja poglądowa w bazie PubMed związana tematycznie z planowaną rozprawą doktorską jako pierwszy autor lub
  3. 2 publikacje jako współautor (drugi lub trzeci autor) w bazie PubMed, do ostatecznej decyzji dziekana po ocenie udziału doktoranta.

Akceptowane będą także czasopisma z listy A Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które nie są obecne w bazie PubMed.

Powyższy zmodyfikowany warunek dotyczy zarówno trybu w ramach studiów doktoranckich jak i poza nim.

Przypominam, że termin ostatniej Rady Wydziału Lekarskiego, kiedy otwarcie przewodu doktorskiego może nastąpić w ramach obecnie obowiązujących przepisów, do 25 kwietnia 2019 roku.

prof. dr hab. Maciej Małecki
Dziekan Wydziału Lekarskiego