I Katedra Chirurgii Ogólnej w światowej grupie klinik projektu Innovations in Surgery

I Katedra Chirurgii Ogólnej została włączona do prestiżowej światowej grupy klinik chirurgicznych współpracujących ze sobą w ramach międzynarodowego projektu Innovations in Surgery. Projekt ten zainicjowany i prowadzony przez najlepszą amerykańską klinikę – Cleveland Clinic – polega między innymi na regularnej wymianie wiedzy i doświadczeń w ramach comiesięcznych video konferencji. Pierwsza z cyklu takich konferencji odbyła się 1 lutego 2019. Brali w niej udział pracownicy Katedry, którzy wraz ze swoimi kolegami z tak prestiżowych klinik jak John Hopkins, Cornell, Columbia University, czy King’s College, dyskutowali bieżące problemy chirurgii małoinwazyjnej i metabolicznej.
Kierowana przez prof. Piotra Richtera I Katedra Chirurgii jest jedyna polską i jedną z nielicznych europejskich klinik stale współpracującą z najlepszymi amerykańskimi uniwersytetami w ramach projektu Innovations in Surgery. Nawiązanie tej współpracy było między innymi możliwe dzięki zaangażowaniu Prof. UJ. Tomasza Roguli, wieloletniemu profesorowi Cleveland Clinic, który od listopada 2018 roku jest również naszym pracownikiem.