Delegacja Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce z Ambasadorem Panem Olavem Myklebust na czele z wizytą na Wydziale Lekarskim

W dniu 21 października 2019 r. Biurze Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM odbyło się spotkanie Pani prof. dr hab. med. Agaty Ptak-Belowskiej – Prodziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM ds. anglojęzycznych kierunków studiów i Dyrektora Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM z delegacją Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce: Ambasadorem Panem Olavem Myklebust, Doradcą Ambasady ds. promocji biznesu i kultury Panią Marceliną Tomczyk oraz Honorowym Konsulem Norwegii w Krakowie Panem Marianem Mikołajskim.

Wizyta dotyczyło wszelkich aspektów współpracy pomiędzy naszą Uczelnią i służbami dyplomatycznymi Norwegii z racji obecności studentów norweskich na naszej Uczelni oraz w życiu akademickim Krakowa od roku 1995 r. Warto wspomnieć, że roku akademickim 2019/20 w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców studiuje 405 obywateli Norwegii na kierunkach lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym w języku angielskim. Ambasador Pan Olav Myklebust wyraził zainteresowanie w uczestniczeniu we wszelkich wydarzeniach związanych ze studentami norweskimi, m. in. w planowanych zawodach narciarskich.

Następnie delegacja spotkała się z przedstawicielami studentów działającymi w ANSA – Association of Norwegian Students Abroad, która to organizacja skupia obywateli norweskich studiujących na całym świecie, jest prężnie działającą i liczącą się w Norwegii reprezentacją studentów.