Biegowy sukces studentek Wydziału Lekarskiego UJ CM

25 marca odbył się 43. Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki.
W zawodach wystartowały drużyny reprezentujące uczelnie i szkoły oraz przedstawiciele służb mundurowych. W klasyfikacji generalnej i klasyfikacji szkół wyższych zawodniczki sekcji lekkiej atletyki UJ CM zdobyły srebrny medal ulegając jedynie ekipie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Skład Drużyny:

• Natalia Mączyńska – 5 rok WL
  • Iga Jastrzębska – 2 rok WL
  • Agnieszka Cenda – 2 rok WL
  • Magdalena Suder – 3 rok WNoZ

Trenerzy Sekcji:
mgr Urszula Jabłońska
mgr Zbigniew Janik

Trasa biegu głównego, w którym rywalizowały sztafety mężczyzn, prowadziła sprzed Politechniki Krakowskiej przez Rynek Główny na Kopiec Kościuszki. W pozostałych kategoriach, m.in.: sztafecie kobiet, biegu VIP-ów oraz biegu osób niepełnosprawnych, zawody odbywały się wokół Rynku Głównego.

Celem organizowanego corocznie biegu jest upamiętnienie rocznicy objęcia przez Tadeusza Kościuszkę przywództwa insurekcji i uroczystej przysięgi narodowi złożonej 24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Organizatorami wydarzenia były Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Akademicki Związek Sportowy Kraków.