Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie – relacja

Zamiast przygotowywać się do sesji, żeglarze – studenci z całej Polski zjechali do Wilkas, aby w dniach 4-7 czerwca rywalizować w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasie Omega Standard. 71 załóg z 35 uczelni zostało tradycyjnie podzielonych na dwie floty eliminacyjne. Spośród ekip reprezentujących uczelnie medyczne z trudnymi warunkami najlepiej poradziła sobie załoga Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dowodzona przez Jacka Nicała, i jako jedyna z tego środowiska wywalczyła awans do „złotego” finału.

Pozostałe ekipy medyczne, w tym dwie nasze załogi w składzie:
Mateusz Świerz, Ewa Berowska, Aleksandra Świerz, Hubert Borecki, Adam Skórka;
Grzegorz Ginter, Ewa Kowalewska, Szczepan Świerz, Jarosław Wąsik;
znalazły się w finale „srebrnym”.

Wyścigi finałowe dostarczyły wielu emocji. Nasi reprezentanci mieli walczyć o pozostałe dwa miejsca na podium indywidualnym w typie uczelni medycznych.

Załoga Grzegorza Gintera rywalizowała z ekipą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dowodzoną przez Tymoteusza Wawryka, i tę walkę wygrała dzięki dobrym startom i skutecznemu kontrolowaniu przeciwników.

Załoga Mateusza Świerza po ukończeniu pierwszego finałowego biegu na wysokim 5-tym miejscu zaliczyła wywrotkę, w wyniku której doszło do awarii wykluczającej ją z pozostałych wyścigów tego dnia.