Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum – Uniwersytetu Jagiellońskiego na prestiżowej uczelni New York University

W sierpniu absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, lekarz dentysta stażysta Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie Katarzyna Paszko pogłębiała swoją wiedzę i ćwiczyła umiejętności praktyczne na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie New York University w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

New York University to największa szkoła wyższa w Nowym Jorku i jedna z największych w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w ścisłej czołówce Listy Szanghajskiej – zestawienia najlepszych szkół wyższych na świecie. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w Greenwich Village, a gmach Wydziału Stomatologii przy 1st Avenue na Manhattanie.

Absolwentka Katarzyna Paszko z sukcesem przeszła trudny proces rekrutacyjny. Na miejscu miała okazję wziąć udział w wielu pokazach i ćwiczeniach praktycznych z zakresu implantologii, protetyki oraz chirurgii stomatologicznej prowadzonych przez najwyższej klasy specjalistów. Wśród tematów sesji znalazły się: sposoby przyspieszania leczenia ortodontycznego, projektowanie uzupełnień protetycznych według zasad stomatologii cyfrowej, przygotowanie i preparacja zębów do zakładania licówek, systemy implantologiczne, problem periimplantitis oraz wiele innych. Absolwentka miała okazję obserwować zabiegi na każdym oddziale College of Denstistry oraz w ramach zajęć z chirurgii szczękowo-twarzowej zwiedzić najstarszy w USA, a jednak niezwykle nowocześnie wyposażony szpital Bellevue.

Chwile wolne od zajęć na uczelni poświęcała na zwiedzanie Nowego Jorku.