Informacja o publicznych obronach prac doktorskich na Wydziale Lekarskim UJ CM

Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum uprzejmie zawiadamia, że w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum przy ul. Św. Anny 12 odbędą się publiczne obrony prac doktorskich:

w dniu 23 września 2019 r.

o godz. 13.00 mgr Anny Skałkowskiej

Tytuł pracy doktorskiej:Badanie wpływu wybranych składników zanieczyszczenia powietrza na funkcje komórek odczynu zapalnego in vitro oraz na przebieg kolagenowego zapalenia stawów u myszy

Promotor: prof. dr hab. Janusz Marcinkiewicz

Recenzenci:
prof. dr hab. Piotr Głuszko (Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji  im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie)
prof. dr hab. Zenon Czuba (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)

o godz. 15.00 mgr farm. Barbary Wasiewicz

Tytuł pracy doktorskiej:Odo Bujwid (1857–1942) jako uczony – analiza dorobku naukowego.

Promotor: dr hab. Ryszard Gryglewski, prof. UJ

Recenzenci:
prof. dr hab. Andrzej Kierzek (Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)
prof. dr hab. Jerzy Supady (Uniwersytet Medyczny w Ƚodzi)

w dniu 9 października 2019 r.

o godz. 13.00 lek. Jakuba Stępniewskiego

Tytuł pracy doktorskiej:Dyssynchronia mechaniczna serca u pacjentów z upośledzoną kurczliwością lewej komory i współistniejącymi zaburzeniami przewodnictwa śródkomórkowego w zapisie EKG

Promotor: prof. dr hab. Piotr Podolec

Recenzenci:
dr hab. Alicja Dąbrowska-Kugacka (Gdański Uniwersytet Medyczny)
prof. dr hab. Zbigniew Gąsior (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)

Prace do wglądu znajdują się w Bibliotece Medycznej UJ CM przy ul. Grzegórzeckiej 20 w Krakowie.