Studentki z Krakowa na Królewskim Uniwersytecie w Londynie

Dwie studentki V roku kierunku lekarsko-dentystycznego – Zofia Loster oraz Kinga Prusak pozytywnie przeszły rekrutację i odbyły praktykę stomatologiczną w prestiżowej uczelni King’s College London (KCL). Uczelnia ta została założona przez króla Jerzego IV oraz księcia Wellingtona w 1829 roku i cały czas jest w czołówce najlepszych uniwersytetów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wśród studentów i pracowników King’s College London jest dwunastu Noblistów, także – Sir James Black, który w roku 1988 otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za badania naukowe nad syntezą cymetydyny i za odkrycie propranololu.

Ta stomatologiczna praktyka odbyła się w lutym br. Nasze studentki – p. Zofia Loster i Kinga Prusak były pierwszymi, które reprezentowały Uniwersytet Jagielloński w King’s College London.

Miały one możliwość uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez uznane autorytety w dziedzinie stomatologii, a także mogły zapoznać się z systemem organizacji studiów medycznych w Wielkiej Brytanii.

Oprócz zajęć teoretycznych, asystowały też przy zabiegach i konsultacjach.
W czasie wolnym – poznawały uroki Londynu.