Wizyta uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11 w Krakowie na Wydziale Lekarskim

W ramach programu „Uniwersytet Bliżej Was – wycieczki na Uniwersytet Jagielloński”, którego celem jest zapoznanie uczniów z historią Naszej Uczelni, bogatą ofertą edukacyjną (wykłady, warsztaty, zajęcia laboratoryjne itd.) – na Wydziale Lekarskim w Zakładzie Dydaktyki Medycznej kierowanym przez dr Grzegorza Cebulę gościliśmy w dniu 20 lutego br. uczniów I klasy o profilu biologicznym z promocją zdrowia z XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 11 im. Jana Pawła II w Krakowie.

Uczniowie brali udział w warsztatach gdzie na kilku rotacyjnych stanowiskach prowadzone były zajęcia praktyczne w salach symulacji medycznej związane z nauką posługiwania się narzędziami laparoskopowymi, zapoznania się z nowoczesnym symulatorem dorosłym reagującym na przeprowadzane przy nim zabiegi medyczne (jego funkcje życiowe i sterowanie) oraz poznanie symulatora porodowego i symulatorów dziecięcych.
Zajęcia prowadzone były przez mgr inż. Natalię Dul, dr Michała Romaniszyn, dr Tomasza Cegielny oraz mgr Mariusza Habera.

Mamy nadzieję, iż wielu z odwiedzających naszą Uczelnię młodych gości w przyszłości podejmie tutaj wymarzone studia medyczne.