Praca studentów Wydziału Lekarskiego nagrodzona na XXII Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W ramach Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który miał miejsce w dniach 13-15 września w Krakowie zorganizowane zostały sesje prac oryginalnych (prezentacje ustne) nominowanych do nagrody Komitetu Naukowego kongresów PTK.

W kategorii prac studenckich nagrodę zdobyła praca zaprezentowana przez Karolinę Witkowską studentkę IV roku medycyny Wydziału Lekarskiego zatytułowana „Zastawkowe komórki śródmiąższowe podwójnie pozytywne dla CD34 i receptora α płytkopochodnego czynnika wzrostu (PDGFRα) są mniej liczne w normalnych zastawkach u osób starszych”.

Praca została przygotowana przez studentów działających w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze Histologii: Karolinę Witkowską, Bernarda Solewskiego, Macieja Lisa i Jana Kopra, pod kierunkiem dr hab. Grzegorza Lisa i opiekuna Koła dr Mariusza Gajdy.