Dominik Taterra, asystent w Katedrze Ortopedii, Klinice Ortopedii i Rehabilitacji UJ CM – laureatem Stypendium START 2024

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki 32. edycji konkursu START, przyznając prestiżowe stypendia 100 młodym naukowcom. Program START jest najstarszym programem stypendialnym w Polsce, wspierającym młodych naukowców ze wszystkich dziedzin nauki. Uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla wybitnych młodych naukowców odbyła się w sobotę 8 czerwca 2024 r.

Wydarzenie miało miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie, a jednym z laureatów został Dominik Taterra, asystent w Katedrze Ortopedii, Klinice Ortopedii i Rehabilitacji UJ CM.

Dominik Taterra jest asystentem w Katedrze Ortopedii UJ CM, założycielem i kierownikiem grupy badawczej OrthoSpine. Prowadzi badania nad patogenezą choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i chirurgią kręgosłupa. Jest autorem i współautorem 23 publikacji naukowych, wygłosił ponad 60 referatów na międzynarodowych konferencjach (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Australii), zdobywając liczne nagrody. Jest laureatem Diamentowego Grantu MNiSW oraz kierownikiem zespołów nagrodzonych grantami „Najlepsi z najlepszych! 3.0” i „Najlepsi z najlepszych! 4.0”. Ponadto otrzymał Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla PAN, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Studenckiego Nobla 2019 oraz stypendium Fundacji Lotto „100 na 100”.

fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska