Student kierunku lekarsko-dentystycznego – Artem Iusupov laureatem nagrody Pierre Fauchard Academy

Artem Iusupov – student II roku kierunku lekarsko-dentystycznego – otrzymał nagrodę prestiżowej organizacji dentystycznej – Pierre Fauchard Academy (APF). APF powstała w 1936 r. w Stanach Zjednoczonych. Stworzył ją amerykański dentysta Elmer S. Best – człowiek, który uważał, że ciągle trzeba się uczyć, dlatego nieprzerwanie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Patronem Akademii został francuski stomatolog Pierre Fauchard (1678-1761), uznawany za ojca współczesnej stomatologii.
Do celów statutowych APF (opisanych w specjalnej konstytucji) należy podnoszenie rangi, wiedzy i umiejętności stomatologów, zachęcanie do czynnego wkładu w rozwój tej gałęzi medycyny, promowanie działań profilaktycznych i promujących zdrowie jamy ustnej, a także wspieranie studentów stomatologii.

Nagroda Oral Health Foundation Pierre Fauchard Academy to okolicznościowy dyplom oraz „dodatek” finansowy. Nagroda przyznawana jest co roku studentom stomatologii, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju swojego potencjału organizacyjnego.
Dyplom dla Pana Iusupova wraz z pismem gratulacyjnym został podpisany przez Prezydenta APF – Stevena K. Hedlunda i przekazany do Polski drogą pocztową.
Student otrzymał ten okolicznościowy Dyplom z rąk Dziekana – profesora Macieja Małeckiego w dniu 23 maja br. w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego.