Komunikat Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM z dnia 14 lutego 2022 r. w sprawie zaleceń pokontrolnych Polskiej Komisji Akredytacyjnej po ocenie programowej na kierunku dietetyka WL UJ CM

Komunikat Dziekana Wydziału Lekarskiego
Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum

z dnia 14 lutego 2022 roku

w sprawie: zaleceń pokontrolnych Polskiej Komisji Akredytacyjnej
po ocenie programowej na kierunku dietetyka WL UJ CM

Szanowni Państwo,

Kierownicy jednostek organizacyjnych WL prowadzących zajęcia dydaktyczne na kierunku dietetyka,

Koordynatorzy przedmiotów obejmujących zajęcia laboratoryjne na kierunku dietetyka,

zgodnie z zaleceniami Polskiej Komisji Akredytacyjnej zawartymi w raporcie stanowiącym podsumowanie oceny programowej przeprowadzonej na kierunku dietetyka na Wydziale Lekarskim UJ CM  zobowiązuję Państwa do niezwłocznego zastosowania się do poniższych wytycznych:

1. Odczynniki chemiczne należy przenieść i umieścić w szafach z należytą wentylacją.
  2. Należy wyrzucić przeterminowane odczynniki a studentom udostępniać jedynie takie, które posiadają aktualne Karty Charakterystyki Substancji,
  3. Podczas zajęć laboratoryjnych prowadzący powinien udostępniać studentom do bezpośredniej pracy sporządzane roztwory robocze, które posiadają wyczerpujące informacje umożliwiające podjęcie właściwych decyzji w przypadku zatruć lub poparzeń.
  4. W pomieszczeniach, w których przechowywane są pożywki oraz hodowle mikroorganizmów nie powinny znajdować się stanowiska do pracy biurowej z dokumentacją mogące być źródłem zanieczyszczeń.
  5. Wszystkie płytki z żywymi drobnoustrojami powinny być podpisane w wyczerpujący sposób.
  6. Pracownie oraz laboratoria powinny być wyposażone w kompletne apteczki.

Prof. dr hab. Maciej Małecki

Dziekan Wydziału Lekarskiego