Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA 2020/2021 – w nowej formule!

W dniach 15-16 stycznia odbędzie się kolejna, piąta już, edycja Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA, który organizowany jest przez Kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Nadchodząca edycja Turnieju, ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie inna niż zawsze. Osobiste spotkanie nie jest możliwe dlatego wszystkie konkurencje zostaną przeprowadzone w wersji online.

W Turnieju udział zgłosiło 16 drużyn reprezentujących uczelnie z całej Polski.

NUTRIADA to turniej, podczas którego sprawdzana jest wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna. Także tym razem uczestnicy zmierzą się z testem, krzyżówką, konkurencją „stawiam na…”, rozpoznawaniem produktów po etykietach czy konkurencją kliniczną.

NUTRIADA to turniej pozwalający sprawdzić poziom swojej wiedzy i porównać go z wiedzą koleżanek i kolegów z uczelni z całego kraju.

Oprócz udziału w konkurencjach uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu pr of. dr. hab. Ryszarda Gryglewskiego z Katedry Historii Medycyny UJ CM na temat dietetyki w historii medycyny, który będzie transmitowany na żywo z sali Szpitala Uniwersyteckiego .

Turniej został objęty patronatem honorowym prof. Tomasza Grodzickiego – Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, prof. Macieja Małeckiego – Dziekana Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz mgr. Marcina Jędrychowskiego – Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.